Green color

İSTENMEYEN TÜYLERDEN KURTULMAK İÇİN HEMEN ARAYIN
Magicplast Lazer Epilasyon Merkezi - Şişli / İstanbul
Telefon : 0212 233 55 85
Lazer Epilasyon Seansları Opr. Dr.Güner Uysal Denetiminde yapılmaktadır.
Anasayfa Lazer Epilasyon Sonrası
Lazer Epilasyon Sonrası

» Lazer epilasyon tedavisi sonrasında cilde bir nemlendirici sürülmesi önemlidir. Kullanılan ürünün tahriş edici içeriği olmamalıdır.

» Lazer epilasyon tedavisinden sonra 24 saat içinde ağır spor, egzersiz, aerobic, ağırlık kaldırma gibi yüksek oranda terlemeye sebep olacak aktivitelerden kaçınılmalıdır. Ter Lazer epilasyon tedavisi uygulanmış bölgede tahrişe sebep olabilir.

» Lazer epilasyon tedavisinden yaklaşık 5 gün sonra cilt tamamen normale döner. Renklendirici madde, parfüm, ve kimyasal koku içermeyen bir nemlendirici kullanılabilir. Tedavi sonrası 5 gün içinde cildinizi ovmak ve keselemek yerine bir temizleyici ile temizlemek daha sağlıklıdır.

» Lazer epilasyon tedavisinden sonra 2 hafta kesinlikle güneşe maruz kalınmamalıdır. 24 saat sonra eğer deride çatlak, inflamasyon, kabuklanma yoksa güneş koruyucu krem kullanılabilir.

» Lazer epilasyon tedavisinden 24 saat sonra deride, çatlak, kabuklanma, inflamasyon, kızarıklık yoksa rahatlıkla makyaj yapılabilir. Lazer epilasyon uygulanan bölgede kabuklanma, kızarıklık gibi tablolar söz konusu ise bunlar tamamen iyileşene kadar makyaj yapılmamalıdır.

» Lazer epilasyon tedavisi yapılan bölgelere tedaviden sonra en az 3 gün kesme, traşlama gibi işlemler kesinlikle yapılmamalıdır.

 

Jetpeel

Jetpeel